راهنمای استفاده از سامانه (عمومی)

جهت استفاده از سامانه لطفا راهنما ذیل را مطالعه فرمایید:

در این راهنما سعی شده است که روش استفاده از وب سایت برای شما کاربر گرامی آموزش داده شود.

دریافت کتاب قانون نظام صنفی و آیین نامه های اجرایی
(آخرین ویرایش)

حجم فایل:
3.27 مگابایت

دریافت فایل آیین نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات
هیات مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی

حجم فایل:
397 کیلو بایت

دریافت راهنما استفاده از سامانه

حجم فایل:
1.36 مگابایت

در این قسمت لیست فراخوان های ثبت شده و فعال مربوط به اتحادیه های استان ها و شهرستان های مختلف نمایش داده می شود.

 

 

جستجو:
داوطلب می توان براساس استان، شهرستان و اتحادیه، جستجوی مورد نظر خود را انجام دهد.

 

 

پس از مشاهده اتحادیه مورد نظر جهت ثبت نام، بر روی واژه "ثبت نام" در ردیف مربوطه کلیک نمایید و یا از لیست سمت راست گزینه "ثبت نام داوطلبین" را انتخاب نمایید.

 

 

شناسه صنفی چیست؟
بارکد چاپ شده در پروانه کسب دارای کد 10 رقمی می باشد، که در واقع همان شناسه صنفی می باشد.
در زیر نمونه ای از شناسه صنفی های موجود در پروانه کسب ها نمایش داده می شود.

 

 

در این فرم داوطلب بایستی شناسه صنفی خود را در کادر مربوطه وارد و با انتخاب دکمه "مرحله بعد" وارد فرم ثبت نام داوطلبین شود. توجه نمایید که پروانه کسب بایستی فعال باشد.

 

 

چنانچه داوطلب قبلاً در سایت، عملیات ثبت نام را انجام داده باشد با وارد کردن مجدد شناسه صنفی خود در این قسمت پیغام " شما قبلاً با این شناسه صنفی در انتخابات مربوط به اتحادیه خود ثبت نام کرده اید" نمایش داده می شود لذا امکان ثبت نام مجدد وجود ندارد.

 

پس از وارد کردن شناسه صنفی، فرم زیر به داوطلب نمایش داده می شود.

 


 

با وارد کردن شناسه صنفی و ورود به فرم ثبت نام داوطلبین، اطلاعات شخصی داوطلب اعم از نام، نام خانوادگی، عنوان تابلو، نام اتحادیه و رسته صنفی نمایش داده می شود.

 

داوطلب در این قسمت بایستی نوع کاندید خود اعم از "هیئت مدیره اتحادیه و یا بازرس اتحادیه" را انتخاب نماید. چنانچه داوطلب سابقه عضویت در هیئت مدیره را داشته باشد از لیست مربوط به "سابقه عضویت در هیئت مدیره" گزینه "بلی" را انتخاب می نماید که در این صورت نیازی به انتخاب میزان تحصیلات و اسکن مدرک تحصیلی نیست در غیر این صورت با انتخاب گزینه "خیر" آیتم میزان تحصیلات و اسکن مدرک تحصیلی فعال شده و داوطلب بایستی این دو مورد را نیز تکمیل نماید.


 

در این قسمت فایل مربوط به اعتبارنامه عضویت در هیئت مدیره و یا بازرس را بارگذاری نمایید. توجه نمایید که شرایط فایل مورد نظر بایستی حداکثر 250 کیلو بایت و با فرمت های Pdf، Png و Jpg ، بدون حاشیه و به صورت افقی باشد.

با توجه به اینکه کلیه اطلاع رسانی ها به داوطلب از طریق شماره همراه وارد شده می باشد لذا بایستی در وارد کردن شماره همراه معتبر و در دسترس دقت لازم انجام شود.


با وارد کردن شناسه صنفی در ابتدای ورود به این فرم، آدرس واحد صنفی و کد پستی واحد صنفی به صورت اتوماتیک نمایش داده می شود.


شناسه صنفی مربوط به دو نفر معتمد را در این قسمت وارد نمایید. با وارد کردن شناسه صنفی نام شخص مربوطه در پایین کادر نمایش داده می شود.


در این قسمت وضعیت مباشر در سازمان مشخص می شود به طوری که اگر سازمان دارای مباشر باشد از لیست گزینه "بلی" انتخاب می گردد که در این صورت  فایل مربوط به تصویر کارت مباشر نیز بارگذاری کنید. توجه نمایید که شرایط فایل مورد نظر بایستی حداکثر 250 کیلو بایت حجم و براساس فرمت های Pdf، Png ،Jpg، بدون حاشیه و به صورت افقی باشد.

در این قسمت فایل مربوط به تصویر پروانه کسب، کارت ملی (پشت و رو)، شناسنامه (صفحات اول و دوم)، عکس پرسنلی را بارگذاری نمایید. توجه کنید که شرایط فایل بارگذاری شده بایستی حداکثر 250 کیلو بایت و با فرمت های Pdf، Png ،Jpg ، بدون حاشیه و به صورت افقی باشد.

پس از تکمیل فرم ثبت نام، از طریق پیامک "کد رهگیری صادر شده از سامانه" برای داوطلب ارسال می شود.


با وارد کردن شناسه صنفی و کد رهگیری در این قسمت، آخرین وضعیت داوطلب نمایش داده می شود.

 

 

در این قسمت راه های ارتباط با واحد پشتیبانی به داوطلب نمایش داده می شود.